Detnov Yangın Algılama Sistemi
Detnov Yangın Algılama Sistemi

Detnov yangın ve gaz algılama için özel ürünler imal eden, Barselona-İspanya kökenli ve bu sektörün önde gelen uluslararası şirketlerinden biridir.

Hızla gelişen sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilmek için güncel teknoloji ile tasarlanmış olan Detnov ürünleri üstün özellikleri ile hem mühendislik firmalarının teknik ihtiyaçlarını hem de son kullanıcının kolay kullanım ihtiyaçlarına cevap verir özelliklere sahiptir.

Detnov tüm operasyonunu Barselona-İspanya dan yürütmekte olup, tüm ürünlerini İspanyada Avrupa üretim kalite güvencesiyle imal etmektedir. Detnov’un tüm ürünleri yangın yönetmenliğince zorunlu kılınan EN-54 sertifikalarına sahiptir.

detectomat

Detnov ürünlerinin tamamı elektronik adreslenebilir, interaktif tipte olup, yangın alarm sistemlerinde teknolojinin sunduğu en gelişmiş sınıfta yer almaktadır.

Loop hatlarına 250 eleman bağlanabilir. Yüksek adres kapasitesi sayesinde eski 126 loop elemanlı sistemlere göre önemli miktarda kablo tasarrufu sağlar.

Loop hattından besleme alabilen adresli (Loop powered) siren kullanma olanağı vardır. Her bir loop hattına 50 tane adresli siren bağlanabilir

Dedektörlere bağlanabilen opsiyonel buzzer ile lokal ses uyarı imkânı sağlar.

Polaritesiz bağlantı imkânı sayesinde montaj esnasında oluşan ters bağlantı hatalarından etkilenmez. İzolatörlü ürün serisinde tüm elemanlarda standart olarak çift yönlü dahili izolatör vardır. Bu sayede sistemi kısa devre hatalarına karşı korur.

İzolatörlü ürün serisi adreslemesi panelden otomatik olarak yapılmaktadır. Adresli ekipmanlar Plug&Play (Tak&Çalıştır) teknolojisi ile çok kolay devreye alınabilmektedir. Diğer izolatörsüz seri ürünler programlama cihazı ile adreslenir.

Tüm Detnov ürünleri İspanya’da bulunan fabrikada ileri teknoloji ile üretilmektedir. Tüm ürünlerin EN-54 sertifikası vardır.

MODBUS haberleşme kartı ile sistem kolayca SCADA yazılımına entegre edilebildiği gibi Detnov uzaktan izleme yazılımı ile tüm network bir başka pc üzerinden lokal yada uzak bir yerden izlenebilir.

Detnov geniş ürün gamı bir yangın sistemi tasarımı için gerekli olan tüm izleme, kontrol ve süpervize hat modüllerine sahiptir.

Detnov kontrol panelleri birbirleriyle doğrudan haberleşen (peer-to-peer) network yapısına sahiptir. Network hat uzunluğu 32 panel için 40 km dir. Kablo yapısı B klas hat olabileceği gibi daire (A class ring) de olabilmektedir.

Kolay kurulum ve kullanma özellikleri ile yüksek düzeyde teknik bilgi gereksinimi olmadan sistem kolayca devrene alınıp işletme maliyetlerini düşürür

Detnov Çözümünün Önemli Avantajları;

 • İnteraktif otomatik adresli sistem mimarisi
 • 1 Loop/250 adresten 32 Loop/8000 adrese kadar genişleyebilir kontrol panel seçenekleri 
 • Kolay kurulum ve devreye alma, kullanıcı dostu
 • Tüm yangın detektörleri ve adresli cihazlarda dahili kısa devre izolatör
 • Çoklu giriş çıkış modül seçenekleri 
 • 1 Giriş, 2 Giriş, 10 Giriş, 1 Çıkış, 2 Çıkış, 10 Çıkış, 
 • 1 Giriş + 1 Çıkış, 2 Giriş + 2 Çıkış, 5 Giriş + 5 Çıkış, 
 • 10 Giriş + 10 Çıkış
 • Adresli gaz dedektörü seçenekleri
 • Tamamı EN54 sertifikalı Avrupa üretimi ürünler (Fabrika Barselona/İspanya’dadır.)
 • 32 panel kapasiteli, peer to peer gelişmiş network (Ortak senaryo uygulamaları) 
detnov
 • Yüksek entegrasyon kabiliyetleri (Modbus TCP, BACnet vb.)
 • Third party sistemler ile entegrasyon
 • Dokunmatik ekranlı tekrarlama paneli seçenekleri
 • Cloud uygulaması ile müşteriye ait değişik lokasyonların APP üzerinden takibi
 • Yüksek üretim hacmi ile hızlı ve güvenilir teslimat
detnov

CAD-150 ve CAD-250 Serisi Kontrol Panelleri

detnovYangin

Detnov kontrol panelleri 1 Loop 250 Adres kapasitesinden 32 Loop 8000 Adres kapasitesine genişleyebilmektedir.

Detnov paneller, farklı uygulamalar için birden çok kapasitede yangın kontrol paneli çözümü sunmaktadır. Bu sayede küçük ve basit uygulamalardan kapsamlı ve karmaşık uygulamalara kadar farklı gereksinimleri karşılamak mümkündür.

Yangın kontrol panelleri tüm sistem mesajlarını işler ve alarmları tetikler. Her model, kolay kullanım için tasarlanmış basit kullanıcı arayüzlerine ve metin girişine sahiptir. Bu, kontrol panellerinin kullanımını kolaylaştırır ve bir olay durumunda, güvenli ve doğru eylem sistemi kurulur. Değişken müdahale alanı, sorumlu kişinin önemli durumlarda, özellikle stresli acil durumlarda, doğru önlemleri almasını sağlar. 10 inç dokunmatik ekran, yangın kontrol panellerinin kolay ve sezgisel bir şekilde çalıştırılmasını ve kontrolünü sağlar.

Uzak gösterge ve kontrol üniteleri yangın kontrol panellerinin uzaktan görüntülemek ve kontrol etmek için kullanılabilir.

detnovYangin

detnovYangin06

Tüm yangın kontrol panelleri tek başına kullanılabilir veya ağa bağlanabilir. RS485 veya ethernet teknolojisi sayesinde, her panelde EN 54 sertifikalı ağlar kurmak mümkündür. Yangın panelleri arasında Peer-to-peer network kurulabilmekte ve bu sayede karmaşık ve gelişmiş senaryo fonksiyonları yerine getirilebilmektedir.

Detnov kontrol panelleri MODBUS IP ve MODBUS RTU açık protokol iletişimine sahiptir. Bu sayede binanızdaki diğer zayıf akım sistemleriyle %100 entegre olabilmektedir.

.  

detnovYangin

Detnov Cloud (Bulut) Uygulaması ve Web server özelliği ile müşteriye ait değişik lokasyonların APP üzerinden takip imkanı sunmaktadır. Paneller arasında TCP/IP network cloud mantığında kurulabilmekte, sınırsız sayıda yangın paneli tek bir kumanda merkezinden (ya da istenilen sayıda) izleme ve kontrol imkanı olabilmektedir. Bulut yapısı sayesinde adresli ve konvansiyonel paneller aynı bulut yapısından izleme ve kontrol edilebilmektedir.

Adresli Dedektörler

DOD-220A: Optik duman
DTD-210A: Sıcaklık (58C/78C min)
DTD-215A: Yüksek sıcaklık (78 C)
DOTD-230A: Kombine duman + sıcaklık
 • 2 uçlu polaritesiz bağlantı
 • İzatörlü saha ekipmanları
 • Siyah ve beyaz renk seçenekleri

 

 

detnovYangin

Adresli Gaz Dedektörü

detnovYangin

Doğrudan adresli çevrim hattına bağlantı (modül ihtiyacı yok)
Doğalgaz ve LPG Algılama
Röle Çıkışlı, 3 Renk Durum Göstergesi
24V DC ve 230V AC Besleme Seçenekleri
Avrupa normlarına göre sertifikalı (Figaro Sensör)
Türkiye’de Gazmer Sertifikalı

Adresli Modüller

1 Giriş, 1 Çıkış, 2 Giriş, 2 Çıkış konfigürasyonlarında tek tip kasa
DIN ray tipi montaj
İzolatörlü
Çoklu Modül muhafaza kutuları
10 Giriş, 10 Çıkış, 5 Giriş-5 Çıkış, 10 Giriş-10 Çıkış Modül Seçenekleri  

 

detnovYangin

Adresli Butonlar

Dahili ve harici tip seçenekleri
Şeffaf plastik koruma kapağı 
Sıva üstü montaj aparatı

 

detnovYangin

Adresli Siren ve Flaşörler

EN54-3 ve EN54-23 Sertifikalı
32 ton, farklı ses seviye seçimi
Dahili izolatörlü
Dekoratif taban altı siren seçenekleri

 

detnovYangin

Haberleşme Kartları

RS485 Haberleşme Kartı (F-Network)
Network Haberleşme ve TCP/IP Ethernet Uzak Erişim Kartı
Network Haberleşme ve MODBUS Kartı
Fiber Optik Network Haberleşme ve MODBUS Kartı
Cloud Haberleşme Kart

 

detnovYangin

 

 

Detnov Yangın Algılama Sistemi Referanslarımızdan Bazıları
BİLGİ TALEP FORMU