Honeywell Acil Anons Sistemi
Honeywell Acil Anons Sistemi

Modüler yapıları sayesinde, Honeywell Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemleri, seslendirme/arka planda müzik çalma, alarm ve tahliye faaliyetlerine yönelik gerek büyük gerekse küçük çapta çözümlerin uygulanmasını kolaylaştırıyor.

Binaların güvenli yönetimi için Sesli Alarm gitgide artan bir öneme sahiptir. Sesli bir mesaj binada bulunanları acil bir durumda tam olarak ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirir ve tahliye sırasında sirenli uyarı yerine sesli mesaj kullanıldığı takdirde insanların daha hızlı tepki verdikleri ve doğru talimatları izlemelerinin daha kolay olduğu öteden beri kanıtlanmış bir gerçektir.

Honeywell Acil Anons Sistemleri projenizin niteliğine uygun olarak farklı segmentlerde bulunan çözüm seçenekleri ile projenizde fark yaratmanızı sağlar.

INTEVIO Entegre Acil Anons ve Sesli Alarm Sistemi

Kompakt boyutlara sahip entegre acil anons ve sesli alarm sistemi INTEVIO ihtiyaçlarınıza uyum sağlıyor. Gelişmiş güvenlik, operasyonel verimlilik ve kullanıcı deneyimiyle INTEVIO, teknoloji harikası PA/VA (Public Access/Voice Alarm-Acil Anons/Sesli Alarm) sisteminin tüm avantajlarını kullanımı kolay ve uygun maliyetli bir sistemde sunuyor.

INTEVIO’nun çift kanal ses matrisi, 128 adet hoparlör zonu kapasitesiyle yüksek kaliteli ses performansı elde ediyor. Canlı çağrı, dijital ses kontrolü, otomatik tetikleme, dinamik güç amplifikatör yedeklemesi ve kapsamlı denetleme imkanıyla INTEVIO, PA/VA işlemlerini sadeleştiriyor.

Küçük ve orta ölçekli tesislerde operatörlerin verimliliği genellikle, operatörün günlük işlerin yürütüldüğü sistemle ilgili deneyimine bağlıdır. Operatörlerin uzmanlaşmasını gerektirmeden performansı artırmak için INTEVIO, operasyonel gereksinimlere esnek bir şekilde uyum sağlayabilir ve kullanışlı bir arayüz, programlanabilir tuşlar ve uzaktan erişimle kullanıcıların sahip olması gereken bilgi seviyesini azaltır.

Honeywell

INTEVIO kontrolör ekranından, sorun ve kayıt bilgilerine kolay erişim ile arızalar hızla tespit edilebilir ve çözülebilir. 3,5” LCD kontrolör ekranından bilgilere kolayca erişilebilir. Kayıt dosyalarının dışa aktarılmasıyla yapılandırma ve hata tespiti gerçekleştirilebilir. Tüm detaylara ve denetime erişim sayesinde sistem sürekli izlenebilir. Kontrolör üzerindeki programlanabilir tuşlar ihtiyaçlarınız doğrultusunda sisteminizi özelleştirmenize olanak sağlar. Renkli ekranınızdan veya LED göstergelerdeki bildirimlerden kontrol edebileceğiniz izleme özelliği sayesinde sisteminizin düzgün çalıştığından emin olabilirsiniz.

Yapılandırma aracıyla kullanıcılar, okul zili saatlerini günler, haftalar veya yıllar için ayarlayabilir ve tatiller ile yaz için özel programlar belirleyebilir. Sistem, Ağ Zaman Protokolü (NTP) sunucusuyla senkronize edilebilir. Böylece zaman dilimi değişiklikleri ile senkronizasyon sağlanır. Mevcut programa erişim ile herhangi bir görevi geçici olarak etkinleştirip devre dışı bırakabilme imkânı sayesinde kullanıcılar tüm sistemi yeniden başlatmadan son dakika değişiklikleri yapabilir.

Honeywell

INTEVIO, Avrupa için zorunlu olan ve dünya genelinde Sesli Alarm Sistemleri için kabul edilen EN 54-16 yönetmeliğine uyumludur.

X-618 Dijital Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemi

X-618 sistemi endüstriyel tasarımı ve ethernet tabanlı ağ çözümü olması sebebiyle 5 yıldızlı oteller, yüksek katlı ofis binaları, alışveriş merkezleri vb. orta ölçekli projelerinizde kapsamlı bir ses yönetimi çözümü sunmaktadır.

8 zon’dan başlayarak 2000 zon’a kadar genişleyebilen sistem, kolay tasarımı, zaman senkronizasyonu için dahili zamanlayıcı, ortam gürültüsüne göre ses ayarlama gibi özellikleri sayesinde birçok projede tercih sebebidir.

Honeywell

Sistem ile birlikte sağlanan yazılım olan X-Smart yazılımı temin edildiği takdirde e-harita üzerinden sistem aktivitelerinin takip edilmesi ve kontrolü oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sistem yazılımında ayrıca text-to-speech arayüzü sayesinde girilen metinlerin ses olarak sisteme girdi olarak verilebilir.

Honeywell

VARIODYN D1 Genel Anons ve Sesli Alarm Sistemi

VARIODYN D1 sistemi tüm dünyada kullanılan standart Ethernet ve SNMP haberleşme protokolü sayesinde dağıtılmış kontrol, kolay izleme ve hoparlör kablo maliyetinin ciddi oranda azaltılmasını sağlar ve kurulumlarınızda sizlere avantaj sağlar.

Sistemin merkezi kontrol ünitesi olan DOM ünitesi ile 250 adet DOM aynı networkte yer alabilmektedir. Bu ünitelerde Master/Slave özelliği olmadığından arıza durumunda diğer tüm DOM üniteleri çalışmaya devam etmektedir.

Tüm sistem ekipmanlarının sürekli olarak izlenildiği VARIDOYN D1 Sistemi EN54 ve IEC60849 normlarına uygun ürünlerden oluşmaktadır.

Sistem ile birlikte temin edilebilecek olan PAMNI yazılımı ile sistem durumunun kontrolü ve izlenilmesi, PC Anons özelliği ve havalimanı, gar gibi tesislerde yer alan bilgi ekranlarıyla entegrasyon sağlanabilmektedir. Ayrıca sistem acil durum anında kesilen anonsları SCU ünitesi üzerinde otomatik kayıt altına alır ve acil durum bittiğinde otomatik olarak tekrar oynatır. (Örneğin uçuş bilgisi anonsunun acil durum anonsu tarafından kesilmesi, bu esnada SCU’ya otomatik kaydı, acil durum anonsundan sonra oynatılması)

Honeywell

Honeywell VARIODYN D1 sisteminin en ayrıt edici özelliklerinden birisi de Loop Teknolojisidir.

Honeywell

EN54-17 sertifikalı loop izolatör (LIM) modülleri sayesinde iki loop izolatörü arasında meydana gelebilecek olan kısa devre durumunda Loop izolatör modülleri hatları açarak aynı hat üzerinde olan ancak loop izolatörle ayrılmış kısmın dışında yer alan mahallerde kesintisiz olarak acil anons yayınının devamını sağlar.

 

Honeywell Acil Anons Sistemi Referanslarımızdan Bazıları
BİLGİ TALEP FORMU