Bosch Acil Anons Sistemi
Bosch Acil Anons Sistemi
Bosch Genel Seslendirme Ve Acil Anons Sistemleri

Genel Duyurular, üstün kaliteli fon müziği ve tam sertifikalı çözümleri ile Bosch Acil Anons sistemleri kullanıcıların tüm gereksinimlerini karşılamayı hedeflemektedir. Şirket geniş ürün yelpazesi sayesinde tüm dünyada büyük ulaşım terminalleri, dini yapılar, kamu binaları, ofis binaları, okullar ve alışveriş merkezleri için sistemler ve bileşenler sağlamıştır.

Bosch

PRAESIDEO Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi

 

Dünya çapında kurulu 20000 sistemle, Bosch PRAESIDEO zorlu anons ve acil durum ses uygulamaları için bir numaralı çözümdür. Genel anonslar, planlanmış etkinlikler, fon müziği, sesli tahliye ve çok yönlü çalışma, üstün ses kalitesi ve mutlak netlik gerektiren diğer uygulamalar için ideal tercihtir.

Bosch

PRAESIDEO Acil Anons Sistemi, tamamen denetlenmektedir ve sistem denetimi, amplifikatör çalışması, mikrofonlar, hoparlör hat bütünlüğü ve hoparlörlerin her birini sürekli izleyerek mesaj bütünlüğünü garanti eder. Özellikle dahili yedekleme ve yedek amplifikatöre otomatik geçiş, sürekliliği garanti eder. Sesli uyarı kurulumlarında acil durumlarda daha fazla güvenilirlik ve kesintisiz çalışma için ağı "yedek devre" olarak yapılandırmak mümkündür. Bu özellik, fiber optik kabloda fiziksel bir kopma olsa bile sistemin sorunsuz çalışmasını sağlar. OMNEO arabirimleri, bir ağ bağlantısı kesildiğinde, IP ses bağlantılarının otomatik olarak eski durumlarına getirilmesi için Hızlı Yayılma Ağacı Protokolünü (RSTP) destekler.

PRAESIDEO'nun çeşitli bileşenleri arabirim içermeyen bir optik ağ üzerinden birbirine bağlı olduğundan, gerektiğinde ekipmanların yeri kolayca tespit edilir. Optik teknolojisi aynı zamanda sistemin ses kalitesinde kayıp olmaksızın daha geniş bir alanı kapsamasını sağlar. Kalitenin, esnekliğin ve güvenilirliğin sınırlarını yeniden belirler.

PRAESIDEO sistemi, çağrı istasyonları ve amplifikatörler gibi "yan cihazlara" entegre dijital ses işleme (DSP) işlevleri sunar. Mevcut DSP gücü daha sonra bağlı cihazların sayısıyla otomatik olarak ölçeklenir. Sistem bileşenleri ağ üzerinden bağlı olduğu için, kolayca dağıtılabilirler. PRAESIDEO ağı basit "papatya dizimi" konfigürasyonlara olanak sağlar. Gerektiğinde eklenebilen ve kaldırılabilen ünitelerle tam bir özgürlük sunar.

Daha uzun mesafeleri veya çoklu tesis uygulamalarını desteklemek için, PRAESIDEO sistemi bir Yerel Alan Ağında (LAN) CobraNet™ veya OMNEO/ Dante™ ile denetimli iletişime izin verir. Sistem, sınırlı bant genişliği olan şebekelerde IP üzerinden ses teknolojisi veya çok kanallı, yüksek kalite, düşük gecikme süresi, mükemmel senkronize edilmiş bağlantılar için IP üzerinden OMNEO Ses kullanan çoklu alt ağ Geniş Alan Ağı'nda (WAN) bile kullanılabilir.

Bosch Güvenlik Sistemlerinin uluslararası standartlara uyma konusundaki taahhüdünün bir parçası olarak PRAESIDEO da acil anons sistemleri hakkındaki yasal gereklilikleri karşılamaktadır. Bosch PRAESIDEO, EN54-16 ve ISO 7240-16 sertifikalıdır. Bu sistem ayrıca birçok yerel tahliye standardına da uygundur.

DNV GL tip onayı Bosch PRAESIDEO, DNV GL tarafından sınıflandırılan tüm araçlara kurulum için DNV GL'den bir tip onay belgesi almıştır.

Bosch

 

 

PAVIRO Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi

 

Paviro, 24 bit özel dijital işlemcisi, üstün dijital-analog dönüştürücüleri ve benzersiz Sinyal/Parazit Oranı (SNR) sayesinde profesyonel kaliteli ses de sunan benzersiz, yüksek kaliteli bir Genel Seslendirme ve EN54 belgeli Acil Anons Sistemidir. Yüksek uyarlanabilirliğe sahip sistem mimarisi sayesinde küçük ila orta ölçekli ofisler, bölgesel havaalanları, orta ölçekli oteller, fabrikalar, okullar ve büyük mağazalar için idealdir.

Bosch

PAVIRO, IP teknolojisi kullanarak proje boyutundan bağımsız olarak üstün ses kalitesine sahip son derece esnek, güvenilir ve güvenli bir sistem çözümü sağlar. İsteğe bağlı Dante ağı arayüz modülüyle (OM-1) donatıldığından, tek kontrol cihazları arasında 16 kanallı bir Dante ses ağı oluşturmak mümkündür. Bu, dört adede kadar merkezi olmayan denetleyici ile sistemin boyutunu artırır, ancak birden fazla uygulamada daha büyük maliyet tasarrufu sağlayacak şekilde standart Ethernet bağlantıları ve bileşenleri kullanılan daha az kablo bağlantısı anlamına gelir.

PAVIRO sistemi maksimum yapılandırma seviyesinde, bir sistemde 164.000 watt toplama sahip 984 adede kadar bölgeyi adresleyebilir, bu da sistemi, büyük kurulumlar için uygun hale getirir. Ayrıca binanın altyapısı değiştiğinde ve ek odaların adreslenmesi gerektiğinde, mevcut kurulumların da kolayca uyarlanmasını sağlar. Ayrıca, ağ yapılandırması güvenlik amacıyla yedek kanallar sağlar. Acil bir durumda bu kanallar bir kontrol cihazı ağ iletişimini kaybetse bile tahliye sinyalleri için her zaman çalışır.

Bosch

PAVIRO, dört kanallı matris mimarisi sayesinde oldukça esnek anons/müzik dağıtımı kombinasyonları sunar. Örneğin, altı bölgenin bir bölümüne klasik müzik, bir başka bölgeye de pop müzik yayını yapabilirsiniz. Ayrıca müziği kesmeden herhangi bir bölgede bir veya birden fazla anons da gönderebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, her yönlendirici için birden dörde kadar kanal da seçebilirsiniz, böylece (amplifikatörlerin sayısını en aza indirerek) güç tüketimini minimize edebilir veya esnekliği daha da artırabilirsiniz. Böylesi birçok yönlülük bu sınıftaki diğer sistemlerde bulunmamaktadır.

Her PAVIRO amplifikatörü ek ses kaynakları bağlamanıza olanak tanıyan iki yardımcı ses girişine sahiptir. Bu, örneğin bazen AV sunumları için gereken harici girişler için sistem kanallarının kullanılmamasını sağlar. Ayrıca, PAVIRO'nun yüksek esnekliği ve giriş ile çıkış matrislerinin akıllı kombinasyonu, bir otelin iş etkinliklerine uygunluğunu en üst seviyeye çıkarmasına yardımcı olur ve uygulamanız ve Sesli Tahliye için en az sayıda amplifikatör gerekmesini sağlar.

PAVIRO, en yeni yüksek verimli D sınıfı amplifikatörler ile akıllı güç yönetimi donanımları ve yazılımları kullandığı için işletim maliyetleri düşüktür. Bu özellikler güç tüketimini önemli ölçüde azaltır. Her yönlendirici tek bir amplifikatör türü kullanarak 24'e kadar hoparlör hattını kaldırabilir. Böylece sistem içinde çok fazla uyum yeteneği oluşturulur. Bölgeler üzerinde güç yükü paylaşımı (2 W ila 500 W), yönlendirici içinde düşük ve yüksek güç bölgesi kombinasyonlarına olanak tanıyarak sistemi daha da esnek hale getirir.

PLENA Genel Seslendirme ve Sesli Alarm Sistemi

 

PLENA Genel Seslendirme ve Sesli Alarm Sistemi yelpazesi, okullar, oteller, alışveriş merkezleri, fabrikalar, ofisler ve kamu güvenliğinin son derece önemli olduğu benzer uygulamalar gibi çeşitli konumlara yönelik ideal bir tahliye, mesaj ve fon müziği çözümüdür.

Bosch

EN54-16 ve ISO7240-16 standartlarına tam uyumlu olan sistem 120 zona kadar genişleyebilen yapıya sahiptir. 240 W dahili amplifikatöre sahip olan acil anons denetleyicisi 6 bölgeli yönlendiriciler ile genişleyebilmekte ve 120W, 240W ve 480W amfiler ile desteklenmektedir.

 

Bosch Acil Anons Sistemi Referanslarımızdan Bazıları
BİLGİ TALEP FORMU